Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Běh naděje

Běh nadějeBěh naděje

Běh naděje je nejen připomenutím otřesných historických událostí, deportace Židů z Luže a celého Pardubicka, od kterých v prosinci uplyne 80 let, ale také vyjádřením přání a naděje, aby se podobné věci už nestávaly a všechny cesty končily doma. Právě proto poběžíme opačným směren, než putovali Židé. Startujeme 4.12.2022 na vlakovém nádraží v Pardubicích, naším cílem bude lužská synagoga, kde proběhne závěrečný program. Trasa bude mít pevné body i pevný časový harmonogram, aby se k nám mohla připojit široká veřejnost a třeba jen kousek, nebo klidně i celou trasu, s námi běžet. Tyto informace budeme postupně přidávat, takže nás sledujte na FB Rozběháme Luži nebo na webu www.rozbehameluzi.cz, ať Vám nic neunikne.

Trasa běhu a orientační časy: nádraží Pardubice 10.00 , Dražkovice kaple Andělů 10.40 , Medlešice zvonička 10.50, Chrudim divadlo Karla Pippicha 11.30, Vlčnov autobusová zastávka 11.50, Zaječice autobusová zastávka 12.25, Chrast náměstí – kostel 13.05, Podlažice autobusová zastávka 13.20, Dobrkov autobusová zastávka 13.50, Radim parkoviště u autoservisu Lukáš Hrnčál  14.10, Luže 14.30 

Po celou trasu se k nám mohou přidávat běžci nebo se odpojovat. Doprovodné vozidlo bude vždy poblíž, zdravotník také.  Zúčastnit se mohou i cyklisté nebo koloběžky. Pravděpodobně se běhu zůčastní i vyznavači Nordic walking...jejich start budeme směrovat na 8.00 opět z Pardubického nádraží. Všechny informace budeme postupně přidávat...pokud o ně budou mít lidé zájem ať se přihlásí k facebook skupině Rozběháme Luži.


Pochůzkový a podomní prodej je na území obce Zaječice zakázán